Stanice Československo, 19. září 1990 v 12 hod., zpravodaj Luboš Lidický

Ozvěny dne

 

 Petr Holman a Miroslav Poláček

 

 - Nyní se přeneseme do budovy FS, kde už 4. Dne pokračuje 6. Společná schůze SL a SN. Jaké bylo dopoledne v Parlamentu? To je otázka, na kterou by nám měl dát odpověď náš zpravodaj Luboš Lidický.

- Dopoledne by lo pochmurné a smutné, především se omlouvám vám posluchačům, že moje zpravodajství nebude optimistické. Poslanci totiž projednávají zprávu federálního ministra vnitra Jána Langoše o stavu kriminality. Opakovat, že situace je vážná, by bylo nošením uhlí do Ostravy. A právě z ostravského volebního kraje promluvil z parlamentní tribuny poslanec Vlastislav Valtr, který moje slova může potvrdit. Pan poslanec z tribuny řekl:

 

... Dalším falešným stanoviskem je benevolence k růstu pornografie a úpadku mravů. Ve společnost chybí především pro mládež mravní vzory. Nahlédl jsem o víkendu do časopisu VOKNO a VOKNOVINY, tolik  oslavovaného undergroundu . Po přečtení jsem pochopil, proč asi má jeden člen redakční rady podle svého vlastního vyznání  notorický  alkoholik a vyznavač přírodních drog přezdívku MAGOR. A také jsem pochopil, proč asi má vydavatel přezdívku ČUŇAS. Tím vydavatelem je náměstek ředitele na ochranu ústavy a demokracie. To je asi světová rarita. (potlesk)

 

-  Tolik poslanec Vlastislav Valtr. Ve stejném duchu se nese celá diskuse. Takže můj další komentář k jednání poslanců by neměl žádný smysl.

 

Z parlamentu na slyšenou se stanici Československo opět za hodinu.